Keeway - Akční záruka na vybrané modely 3 roky!

Blog&Testy

Test skútru Keeway Blade 125

Publikováno: 30. srpna 2016 – Komentářů:

Test novinky Blade 125 z webu Skútrportál.cz, autor: F. Hadt

 

„Jen pár dní po převzetí většího sourozence KEEWAY CITYBLADE se k nám do redakce dostal nejmenší stopětadvacítkový přírůstek v čínské rodině KEEWAY – model BLADE 125. Navíc k testu delšímu než je obvyklé, proto jsme sami zvědavi, jak obstojí v náročné zkoušce.

Novinka je na našem trhu dostupná od dubna tohoto roku a výrobce ji představuje jako lehký sportovní skútr, který je určen pro ty, co hledají levný, nenáročný, silný a hlavně kvalitní skútr na každodenní používání.

Hlavní předností malého skútříku je nový motor s výkonem 7,2 kW, který jej má zcela odlišit od levné konkurence lokálních značek. Kombinace parametrů slušného výkonu s muší váhou včetně náplní pouze 108 kg slibuje v této kategorii opravdu velmi svižné svezení.

Při převzetí měl skútr na počítadle kilometrů čistou nulu, proto jsme nemohli okamžitě stroj trápit bůhvíjak dynamickou jízdou. První dojmy ale přece jen mohou něco napovědět…

Při prvním letmém seznámení nás malý Keeway právě neohromil. O to více jsme po usednutí za řídítka byli  mile překvapeni prostorností, kterou subtilní skútřík nabízí. I testovací jezdec s výškou 193 cm se kupodivu za řídítka hravě poskládal, přičemž i prostor pro nohy je nebývale velkorysý. Celkové provedení motocyklu se nese ve stylu jednoduchosti, ale v tom dobrém slova smyslu. Naopak v této cenové hladině překvapila USB zdířka pro nabíjení telefonu, což bohužel prozatím není prvek výbavy ani u mnohem dražších skútrů.“

 

Více k přečtení ZDE
 
Novinky