Keeway - Akční záruka na vybrané modely 3 roky!

Blog&Testy

Test Keeway Zahara 125

Publikováno: 5. září 2016 – Komentářů:

Od zavedení nového systému řidičáků je v ulicích našich (velko) měst vidět čím dál víc skútrů, a co je ještě víc potěšující, za jejich řídítka usedá čím dál víc dívek a dam. Aniž bychom chtěli nějak podceňovat technickou zdatnost krásnější poloviny populace, nemůžeme se zbavit dojmu, že elegance je u ní při výběru až na prvním místě. A zrovna tak je to se skútrem Keeway Zahara – technika je naprosto v pořádku, ale je vidět, že si ve vývoji dali hodně záležet na designu.

27757

Kromě praktického využití tak Keeway Zahara 125 poslouží i jako módní doplněk, a protože konec retro vlny je pořád ještě v nedohlednu, vsadili designéři právě na tenhle populární styl. Při pohledu na baculaté tvary, malá kolečka a spoustu chromovaných ploch se nabízí myšlenka, že se přitom nechali inspirovat legendární italskou značkou. Ať už je to pravda nebo ne, na výsledku je vidět i velká porce originality, promítnutá do elegantně zakomponovaných ostrých hran, nebo moderních prvků.

20140320102715-14315_JPGresize_1600x1200_

V předním světle se například ukrývá proužek LED diod na denní svícení, všechny blinkry s čirou optikou jsou zase důmyslně zasazené do kapot, aby nemohlo dojít k jejich ulomení.  Příjemně překvapí také kvalita zpracování, a veškeré předsudky vůči zemi původu berou za své hned při první detailnější prohlídce. Kapoty jsou pěkně slícované a nevydávají ani žádné nepatřičné zvuky, a punc elegance dodává skútru elegantní krémový lak kombinovaný s hnědými prvky.

EM4C2776EM4C2778

Pokud jde o praktické využití, úložný prostor nepatří mezi největší v dané třídě. Pod sedlem zabírá hodně místa palivová nádrž, takže do kastlíku se sotva vejde otevřená přilba. Vepředu místo přihrádky na drobnosti najdete jenom obligátní háček na tašku, ale celou situaci naštěstí zachraňuje fešný chromovaný nosič. Body za praktičnost získává také boční stojánek, který dámy jistě ocení. …

Více zde: Zahara 125

Motorkari.cz, autor: P. Poduška

 

 
Novinky